Patroni medialni:

1. Bieg NOCNY Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy - podsumowanie

Przemysław Burchacki | Poniedziałek 15.01.2018 aktualizacja: 15.01.2018, 16:59

1. Bieg NOCNY Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy przeszedł do historii.

Pierwszy bieg organizowany w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Prusicach. Całość wpisowego za udział w biegu została przeznaczona na 26. Finał WOŚP.

Pierwszy raz był organizowany bieg w nocy. Było to nie lada wyzwanie nie tylko dla biegaczy, a także dla organizatorów. Każdy uczestnik zgodnie z regulaminem musiał posiadać latarkę, która oświetlała mu drogę.

W trudnych warunkach, przy ujemnej temperaturze pięciokilometrową trasę najszybciej pokonał zawodnik Athletics Team Prusice Tomasz Kozłowicz, który z bardzo dobrym czasem 17:01 wbiegł na metę. Zaraz za nim pojawili się Jakub Dmuch oraz Rafał Tomowiak. Wśród Kobiet najlepsza okazała się również zawodniczka miejscowych Athletics Team Prusice Magdalena Kumór, która nie dała szans rywalkom, by z czasem 21:50 zapewnić sobie zwycięstwo w zawodach. Druga na mecie zameldowała się Ewa Pachurka, a zaraz za nią Aneta Pirozek.

Poniżej Linki do Wyników:

Warta odnotowania jest jeszcze jedna informacja. Bieg ukończyło 69 kobiet i 70 mężczyzn. Czyli prawie 50/50. Przeważnie znaczącą przewagę w wynikach robi ilość mężczyzn.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza.

Wszystko wskazuje na to, żę za rok ponownie Was zaprosimy na 2. Nocny Bieg w ramach WOŚP.