Patroni medialni:

6. Edycja Akcji Prusice Biegają - ETAP II - 25 Lutego 2018

Przemysław Burchacki | Poniedziałek 19.02.2018 aktualizacja: 19.02.2018, 11:20

 

6. Edycja Akcji „Prusice Biegają”

 

Zapraszamy na II Etap 25 Lutego 2018 r.

START: 9:30


Już od 6 lat pod koniec miesiąca spora grupa biegaczy przyjeżdża do Prusic aby wspólnie pobiec szybkie 5 km. Zaczynaliśmy od kilku osób, a w ostatnich edycjach udowadniacie, że w każdym miesiącu widać prawdziwe tłumy biegające przez Prusice. Jaka będzie następna edycja? Wkrótce się okaże ale jak już Was trochę znamy to wiemy, że może być tylko lepsza!

Zmiany.. tylko na lepsze!

Pierwszą najważniejszą zmianą jest lokalizacja startu i mety. Od 6 Edycji będzie się ona znajdowała w tym samym miejscu! Będzie to na terenie Szkoły Podstawowej przy ulicy Żmigrodzkiej 43.

Trasa. Tu również czekają zmiany! Przez pierwsze etapy trasa będzie prowadziła tak jak w poprzednich edycjach (mapka w regulamine) Jedynie miejsce startu i mety się zmieni. W momencie jak zostaną ukończone wszystkie prace związane ze ścieżkami trasa zostanie całkowicie zmieniona. Będzie zdecydowanie szybsza i bezpieczniejsza. O tym więcej w trakcie edycji.

Zmiana punktacji i liczby etapów. Od 6. Edycji Akcji Prusice Biegają punktowanych będzie nie 11, a 10 etapów w klasyfikacji generalnej! Ostatni etap nie będzie na czas, tylko jedno lub dwa okrążenia na zaliczenie. Nie otrzymamy za ten etap punktów. Warto zaznaczyć, że po zakończonym etapie odbędzie się podsumowanie edycji, wydawanie medali i gadżetów biegowych zagwarantowanych zgodnie z regulaminem. Ponadto na ostatnim etapie odbędzie się zakończenie z losowaniem nagród, na którym należy się zjawić osobiście.

Dekoracja najlepszych zawodników w całej edycji odbędzie się podczas ostatniego,

XI etapu Prusice Biegają (25.11.2018)

Pomiar czasu. Teraz na każdym etapie będzie elektroniczny pomiar czasu na podstawie chipa wbudowanego w Wasze numery startowe. Bardzo ważne będzie odpowiednio wcześniej odebranie swojego numeru i zwrócenie go na mecie. Uczestnicy, którzy mają zamiar zaliczyć tylko jedno okrążenie zwracają go od razu, osoby które biegną drugie okrążenie zwracają go zaraz po zakończeniu biegu. Bardzo ważny jest zwrot i nie uszkodzenie numeru. Po każdym etapie będą wyniki na żywo oraz sms z wynikiem. O Wasze czasy zadba w tym roku EuforiaBiegacza.pl !

W tej edycji, tak jak poprzednio będziemy startować o 9:30. Biuro zawodów w Prusickim Centrum Fitness będzie otwarte już od 8:45

SZCZEGÓŁY JAK ZAWSZE ZNAJDUJĄ SIĘ W REGULAMINIE

Zmiana sposobu punktacji w klasyfikacji generalnej. Teraz za zwycięstwo zawodnik otrzyma 100 pkt, drugi 95 pkt. itd. Punkty bonusowe do klasyfikacji będzie można otrzymać:

6 pkt – za pokonanie drugiego okrążenia

6 pkt – za zaliczenie 9 etapów

12 pkt – za zaliczenie 10 etapów

Szczegółowy sposób punktacji jest opisany w REGULAMINIE


Opłata startowa w wysokości 5 zł. Warto dodać, że opłaty startowe w całości zostaną przeznaczone na zakończenie całej edycji oraz na bardzo atrakcyjne nagrody, które rozlosujemy spośród wszystkich uczestników, którzy ukończą minimum 6 etapów oraz będą na nim obecne. Losowanie nagród przewidziane zostało na ostatni etap 6. Edycji tj. 25 listopada 2018 r.


Wszystkie osoby, które nie brały jeszcze udziału w akcji „Prusice Biegają” informujemy:

- pierwsze okrążenie pokonywane jest na sygnał startera z pomiarem czasu oraz klasyfikacją, drugie okrążenie jest tylko na zaliczenie (punkty bonusowe) , bez pomiaru czasu.

- zapisać się na bieg można tylko w dniu zawodów, w Prusickim Centrum Fitness

 


 Zapisać się przed każdym etapem 6. Edycji Prusice Biegają w Prusickim Centrum Fitness od 8:45. W załączniku w regulaminie znajduje się również formularz zgłoszeń, który będzie musiał wypełnić każdy uczestnik. Mile widziane będzie wcześniejsze wypełnienie i przyniesienie go do biura zawodów.


- każdy uczestnik otrzyma numer startowy, który będzie musiał mieć zamocowany w widocznym miejscu z przodu ubrania. Numer startowy należy zwrócić na mecie. Osoby, które biegną drugie okrążenie robią to dopiero po nim, zdając i zgłaszając to organizatorowi. Osoby które nie biegną numer zdają po 5 km

- po każdym z biegów, etapów dla wszystkich zawodników przewidziany jest posiłek regeneracyjny. W zależności od panujących warunków atmosferycznych będzie to herbata lub napój izotoniczny z ciastkami lub owocami

- trasa będzie zawsze oznaczona znakami poziomymi, mile widziana jest wcześniejsza znajomość trasyNa "Prusice Biegają" zaprasza inicjator całego cyklu Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz.

Warto dodać, że "Prusice Biegają" zalicza się do klasyfikacji na LigaBiegowa.pl

Zapraszamy na II Etap. 25 Lutego 2018 r.

START: 9:30

PATRONAT MEDIALNY: SPORTOWY WROCŁAW


POMIAR CZASU: EUFORIA BIEGACZA


REGULAMIN

FACEBOOK