Patroni medialni:

7. Edycja Prusice Biegają 2019 - 6. ETAP

Przemysław Burchacki | Wtorek 18.06.2019 aktualizacja: 18.06.2019, 17:21

 

7. Edycja Akcji „Prusice Biegają”

CZAS START!

Zapraszamy na 6. Etap  23 Czerwca 2019 r.

START: 9:30


Kolejna edycja ścigania się po prusickich uliczkach rozpoczyna się. Jak w każdym roku zawsze można liczyć na biegaczy, którzy kolejny raz, w ostatnią niedzielę miesiąca wyrzuszą na trasę. W powietrzu znów będzie czuć nutę rywalizacji, a to wszystko w wspaniałej atmosferze.

 

Zmiany:

Pierwszą najważniejszą zmianą jest zmiana trasy. START będzie się znajdował tuż obok Prusickie Centrum Fitness i wypożyczalini rowerów. Trasa będzie przebiegać od ulicy Żmigrodzkiej, skrcając w lewo w ulicę Wierzbową i cały czas prosto w kierunku Pietrowic Małych, następnie powrót. Trasa będzie oznaczona znakami poziomymi, zdecydowanie szybsza od poprzedniej na równej, asfaltowej nawierzchni.


 

Zmiana punktacji i liczby etapów. Punktowanych będzie nie 11, a 10 etapów w klasyfikacji generalnej! Ostatni etap nie będzie na czas, tylko jedno lub dwa okrążenia na zaliczenie. Nie otrzymamy za ten etap punktów. Warto zaznaczyć, że po zakończonym etapie odbędzie się podsumowanie edycji, wydawanie medali i gadżetów biegowych zagwarantowanych zgodnie z regulaminem. Ponadto na ostatnim etapie odbędzie się zakończenie z losowaniem nagród, na którym należy się zjawić osobiście.

Dekoracja najlepszych zawodników w całej edycji odbędzie się podczas ostatniego,

11 etapu Prusice Biegają (24.11.2019)

Pomiar czasu. Na każdym etapie będzie elektroniczny pomiar czasu na podstawie chipa wbudowanego w Wasze numery startowe. Bardzo ważne będzie odpowiednio wcześniej odebranie swojego numeru i zwrócenie go na mecie. Uczestnicy, którzy mają zamiar zaliczyć tylko jedno okrążenie zwracają go od razu, osoby które biegną drugie okrążenie zwracają go zaraz po zakończeniu biegu. Bardzo ważny jest zwrot i nie uszkodzenie numeru. Po każdym etapie będą wyniki na żywo oraz sms z wynikiem. O Wasze czasy zadba niezawodna ekipa EuforiaBiegacza.pl !

W tej edycji, tak jak poprzednio będziemy startować o 9:30. Biuro zawodów w Prusickim Centrum Fitness będzie otwarte już od 8:45

SZCZEGÓŁY JAK ZAWSZE ZNAJDUJĄ SIĘ W REGULAMINIE


Zmiana sposobu punktacji w klasyfikacji generalnej. Teraz za zwycięstwo zawodnik otrzyma 100 pkt, drugi 95 pkt. itd. Punkty bonusowe do klasyfikacji będzie można otrzymać:

5 pkt – za pokonanie drugiego okrążenia

10 pkt – za zaliczenie 9 etapów

 

Szczegółowy sposób punktacji jest opisany w REGULAMINIE


Opłata startowa w wysokości 5 zł. Warto dodać, że opłaty startowe w całości zostaną przeznaczone na zakończenie całej edycji oraz na bardzo atrakcyjne nagrody, które rozlosujemy spośród wszystkich uczestników, którzy ukończą minimum 6 etapów oraz będą na nim obecne. Losowanie nagród przewidziane zostało na ostatni etap 7. Edycji tj. 24 listopada 2019 r.


Wszystkie osoby, które nie brały jeszcze udziału w akcji „Prusice Biegają” informujemy:

- pierwsze okrążenie pokonywane jest na sygnał startera z pomiarem czasu oraz klasyfikacją, drugie okrążenie jest tylko na zaliczenie (punkty bonusowe) , bez pomiaru czasu.

- zapisać się na bieg można tylko w dniu zawodów, w Prusickim Centrum Fitness- każdy uczestnik otrzyma numer startowy, który będzie musiał mieć zamocowany w widocznym miejscu z przodu ubrania. Numer startowy należy zwrócić na mecie. Osoby, które biegną drugie okrążenie robią to dopiero po nim, zdając i zgłaszając to organizatorowi. Osoby które nie biegną numer zdają po 5 km

- po każdym z biegów, etapów dla wszystkich zawodników przewidziany jest posiłek regeneracyjny. W zależności od panujących warunków atmosferycznych będzie to herbata lub napój izotoniczny z ciastkami lub owocami

- trasa będzie zawsze oznaczona znakami poziomymi, mile widziana jest wcześniejsza znajomość trasyNa "Prusice Biegają" zaprasza inicjator całego cyklu Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz


 

Zapraszamy na 6. Etap. 23 Czerwca 2019 r. START: 9:30

 

POMIAR CZASU: EUFORIA BIEGACZA


REGULAMIN

FACEBOOK