Patroni medialni:

Podsumowanie: 9. Bieg III Wież - 29 Czerwca 2019

Przemysław Burchacki | Środa 03.07.2019 aktualizacja: 03.07.2019, 11:12

9. Bieg III Wież przeszedł do historii!


                Jak już to bywa w Prusicach podczas Biegu III Wież pogoda praktycznie zawsze dopisuje, jednak o wiele lepiej w taką pogodę spędza się czas nad wodą, niż walczy o życiówki na 10-cio kilometrowej trasie. Kilka dni wcześniej zapytany przez redaktora z festiwalbiegowy.pl czy spodziewamy się rekordu frekwencji w związku z rekordową liczbą zapisanych uczestników odpowiedziałem zdecydowanie, że w Prusicach w biegu czerwcowym wynik i lczbę osób na mecie zawsze weryfikuje pogoda. Nie inaczej było w tym roku, jednak pozwolę sobie zaryzykować stwierdzeniem, że pogoda była dla nas łaskawa. Wystarczy wspomnieć jak wysokie temperatury towarzyszyły nam dzień później. Wśród wszystkich uczestników odnotowaliśmy tylko jeden, niegroźny incydent związany z udzieleniem pomocy medycznej. Ze strony organizatora to naprawdę dobrze. Pomogły na pięciokilometrowej trasie aż 3 punkty z wodą, plus dwie kurtyny wodne. Wszystko połączone ze zdrowym rozsądkiem dało wynik jaki mamy. 473 osoby na mecie to naprawdę dobry wynik, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni.


                Bieg III Wież to niewątpliwie jeden z tych biegów, który ma zachowany swój charakter kameralny. Dzięki organizacji go przez KB Athletics Team Prusice jest on organizowany przez biegaczy dla biegaczy. Nie jeden powie: jak to kameralny ? dla 500 osób ?! Wtedy odpowiadam, że tak, nawet jeśli będzie on dla 1000 osób to dalej – tak! Biegi w Prusicach, jak w większości małych gmin są organizowane, współorganizowane przez Ośrodki Kultury itp. instytucje. Mają wymiar pracy samorządowej, czyli w skrócie: głównie dla ludzi. Nie są robione w celach zarobkowych, nie organizuje ich sztab ludzi tylko pojedyncze jednostki, które przy wsparciu samorządu i wolontariuszy mogą to wydarzenie z roku na rok realizować. Nie sztuką zatem jest znalezienie zewnętrznej firmy, która takowe wydarzenie poprowadzi, zrealizuje. W Gminie Prusice dobrze się biega, pokazują to z każdym rokiem wyniki frekwencji we wszystkich biegach organizowanych przez nas.

                Jaki był 9. Bieg III Wież? Czy wszystko się udało? Co można było zrobić lepiej, a co zostało wykonane perfekcyjnie? Na te odpowiedzi możecie sami sobie odpowiedzieć, kierując je bezpośrednia do nas. W mojej ocenie z pewnością był to szybki bieg, zwracając uwagę na panujące warunki pogodowe. Pierwszy na mecie zameldował się Piotr Jaśtal, który od samego początku kontrolował bieg nie dając najmniejszych szans na wyprzedzenie go. Najciekawsza rywalizacja wyjątkowo nie odbyła się w klasyfikacji OPEN, a o Mistrzostwo Powiatu Trzebnickiego wśród mężczyzn, gdzie dwóch zawodników o podobnej charakterystyce przez cały bieg mocno ze sobą rywalizowało. Ostatecznie mistrzem Powiatu został Tomasz Kozłowicz, dobrze znający prusickie tereny. Drugim miejscem musiał się zadowolić znajdujący się w znakomitej życiowej formie Leszek Kononowicz, a trzecim Arkadiusz Wielgus. Rywalizacja odbywała się również w Mistrzostwach Gminy Prusice, gdzie sukces przypieczętował Adrian Moskal, a za nim Michał Mierzwa i Piotr Żyża.


                Wśród kobiet pełną kontrolę nad biegiem trzymała Anna Zajączkowska, nie dając swoim rywalkom złudzeń w drodze na szczyt. Zwyciężyła w open oraz w Powiecie Trzebnickim. Warty odnotowania jest fakt, że Anka już 3 rok z rzędu nie daje szans swoim rywalkom na wyprzedzenie się w Biegu III Wież. Ogromne gratulacje za wysoką formę przez tyle lat! Chwilę za Anią pojawiła się Karina Minorczyk, która osiągnęła swoją kolejną wygraną w Mistrzostwach Gminy Prusice na dystansie 10 km.

                Od dłuższego czasu w Biegu III Wież są klasyfikacje dodatkowe, gdzie rywalizacje toczą ze sobą całe drużyny, czy Małżeństwa. Nie brakuje klasyfikacji kategorii wiekowych, czy rywalizacji w Biegu Samorządowców. Każdy zawsze jest nagradzany piękną, wyjątkową statuetką. Trudno nie wspomnieć tu o medalu, który jest nagrodą dla każdego zawodnika na mecie. Po ogromnym wysiłku należy się coś pięknego, coś co zadowoli największych krytyków. To prawdopodobnie się udało w tym roku. Ogromnie się cieszę, że mogłem swoją osobistą inicjatywą z której powstał projekt sprawić ogromną radość tą pamiątką z Prusic. Pomysłem na gadżet w pakiecie startowym w tym roku padł na skarpety biegowe. Współpraca z Nessi i wypuszczenie linii skarpet biegowych w barwach i podpisem Gmina Prusice okazała się strzałem w dziesiątkę. Po kilu testach już dziś mogę stwierdzić, z pełną odpowiedzialnością, że biegacze otrzymali produkt wysokiej klasy, który posłuży Wam przez długi czas. Na koniec już tradycyjnie po ceremoni dekoracji czekały bardzo atrakcyjne nagrody od naszych partnerów do rozlosowania spośród wszystkich uczestników, którzy ukończyli bieg.


                Z tego miejsca należą się ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które pomagały podczas organizacji biegu. Dziękujemy wszystkim pracownikom UMiG Prusice, 23 GZ Ogniste Chochliki, 579 WDH "Łatwopalni" oraz wszystkim osobom zaangażowanym bezpośrednio w organizację. Ogromne podziękowania należy skierować dla wicestarosty Grzegorza Terebuna, dzięki któremu pierwszy raz Powiat Trzebnicki objął patronat nad Biegiem III Wież, w którym odbywają się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego na dystansie 10 km. Ogromne podziękowania dla wszystkich sponsorów, dzięki którym bieg zawsze zyskuje na jakości. Tu podziękowania należą się:

ZW ZGB W PRUSICACH, BAYWA, TRAVELPLANET.PL, POLAR / SPORT KONSULTING, DASHRADE, SANKO, SELLTECH, REH4U, FIZJOSQUAD, ICE ART, AKADEMIA KURASZKÓW

                Wśród podziękowań nie może zabraknąć o inicjatorze całego wydarzenia, Burmistrzu Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz. To dzięki niemu od 9 lat możemy się ścigać po prusickich uliczkach. Burmistrz oczywiście 9. Bieg III Wież ukończył i już szykuje się do Jubileuszowego X Biegu III Wież.


                Największe podziękowania jednak należą się Wam, Drodzy Biegacze! To właśnie dzięki Wam chce się chcieć. To Wy tworzycie to wyjątkowe zjawisko! Pozostaje mi tylko zaprosić Was na nasz jubileusz, czyli 10. Jubileuszowy Bieg III Wież. Jak będzie? Czym Was zaskoczymy? O tym już niebawem, mam nadzieje, że będzie PETARDA! Do zobaczenia!

 

Wasz Organizator

Przemysław Burchacki


Pełne wyniki znajdują się poniżej:

https://wyniki.datasport.pl/results2978/

Poniżej także linki do wszystkich dostępnych fotorelacji:

 

FOTO od MackoMajFoto cz.1

FOTO od MackoMajFoto cz.2

FOTO od Łukasz Gościniak Fotografia

FOTO od 23 GZ Ogniste Chochliki

FOTO cz.1

FOTO cz.2